• Call : 8 (044) 592-44-84
Малюк зараз як ніколи раніше, дуже чутливий до вчинків оточуючих його людей.

У цей період  малюк – це цілком самостійний чоловічок. Чоловічок, що вміє думати, переживати, любити, бачити прекрасне, відчувати радість пізнання, творення і творчості. Звичайно ж, ці вміння приходять до малюка не відразу. У кожному періоді свого розвитку дитина ці нові висоти освоює поступово, крок за кроком. Але саме цей вік — з 2 до 3 років — по праву вважається психологами перехідним. Тому що, в дітях все ще помічаються деякі риси раннього віку, і при цьому вони  вже у рубежів переходу в молодший дошкільний вік (з 3 років).

Тому, нарівні з перерахованими вище позитивними якостями  дитини, це час зіткнення з його непослухом, упертістю, норовливістю. Він хоче бути рівним дорослим, на практиці бути самостійним, хоче мати свій вибір.

Дитина, як і колись, дуже емоційна — як оголений провід, дуже чутлива до похвали і осуду. Будучи психологічно прив’язаним до мами, тим не менш, вона проявляє неприхований інтерес і до сторонніх, особливо якщо вони йому симпатизують. До того ж, у крихти виникає потреба в спілкуванні з іншими дітьми. Йому подобається грати з однолітками в сюжетно-рольові ігри

У період від 2-х, а особливо від 2,5 до 3 років вперше дуже інтенсивними темпами розвивається уява. Тепер малюк активно може діяти в уявній ситуації. Він чудово справиться з проханням показати як ходить кицька, або сичить змія.

Малюк починає будувати речення з 3-4 слів і групи взаємопов’язаних речень.

З розвитку уяви актуальними стають продуктивні види творчої діяльності:
— Ліплення з пластиліну (продукт — скульптурка), створення виробів з різних підручних матеріалів, особливо натуральні, природні;
— Малювання (продукт — малюнок);
— Конструювання (продукт — споруда) за допомогою кубиків та конструкторів;
— Музика (продукт пісня) — у цей Період Найкраще починати закладання музичних навичок;
— І, звичайно ж — гра (рольова поведінка).

Гра відіграє величезну роль в розумовому, фізичному, психічному і соціальному розвитку дитини.